RestaurantSupply.com is your trusted source for In-Sink-Erator waste disposal equipment.
- Authorized In-Sink-Erator dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock In-Sink-Erator 14497 waste disposal equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
In-Sink-Erator 14497 Solenoid Valve Electric Water Control for Commercial Use
| Manufacturer | In-Sink-Erator |
|---|---|
| Model Number | 14497 |
| Manufacturer Part # | 14497 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 1 lb |
| Weight | 1 |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
In-Sink-Erator 14497 Solenoid Valve Water 48 0v 60hz 415 440v 50hz