RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny commercial deep fryers.
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny 14422 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 14422 Blower Assy 240v Electric OEM Airflow Management
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 14422 |
| Manufacturer Part # | 14422 |
| Height | 6.55" |
| Width | 9.3" |
| Depth | 9.65" |
| Weight | 6.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 14422 Blower Assy 240v 390/690
