Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 142755 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 142755 0.7 Inch Hi-limit Disc Type Groen Steamer Safety Device
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 142755 |
| Manufacturer Part # | 142755 |
| Height | 1" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 1.3" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 142755 Hi-limit Disc Type, Groen Steamer
