RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 142442 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 142442 Brass Hood Orifice 3/8 Inch 27 Customizable Gas Component
| Fits with Manufacturer | Franklin Chef |
|---|---|
| Model Number | 142442 |
| Manufacturer Part # | 142442 |
| Height | 0.75" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.75" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Franklin Chef 142442 Brass Hood Orifice, 3/8"-27 X 1/2" High X #72 (lp), Can Be Drilled Out For Other Size., Suggest #56 To #53 For Natural Gas., Royal Range
