Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Middleby Marshall aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Middleby Marshall units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Middleby Marshall -1414B8707 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Middleby Marshall -1414B8707 1/4 Inch Nickel Bulb for Lch Safety Thermostat with Manual Reset
| Fits with Manufacturer | Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | -1414B8707 |
| Manufacturer Part # | -1414B8707 |
| Height | 2.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 4.73" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Middleby Marshall -1414B8707 [ Type - Lch W/manual Reset ] [ Temp 450f Fixed ], [ Bulb 1/4" X 4-7/8" Nickel ] [ Cap 30" ] [ Brkt 2 ], Nu-vu, Toastmaster, Fryer Super "t" Fry Kettle 14c4., Fry Kettle 1411d & 1401e., Auto Fryer 1412l 1439 Fryer Model Group A Thru, D 14a4 14a5 14c2 14c3 1405e.
