RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny commercial deep fryers.
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny 140563 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 140563 7.05 Inch High-Limit Protect Probe Ul for Fryers
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 140563 |
| Manufacturer Part # | 140563 |
| Height | 1.55" |
| Width | 7.05" |
| Depth | 7.1" |
| Weight | 0.52 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 140563 Kit Hi Lmt Protect Probe Ul
