RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny commercial oven parts and accessories.
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny 140289 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 140289 19 Inch Full Pot Assembly For Henny Penny Fryers
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 140289 |
| Manufacturer Part # | 140289 |
| Height | 20" |
| Width | 19" |
| Depth | 26" |
| Weight | 25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 140289 Kit Eeg2 Repl Full Pot Assembly Ph