RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 140163 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 140163 1.05 Inch Wide Steam Inlet Hose Durable Construction Flexible
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 140163 |
| Manufacturer Part # | 140163 |
| Height | 1" |
| Width | 1.05" |
| Depth | 11.6" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 140163 Hose Long Steam Inlet