Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco 140-60020-04 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco 140-60020-04 6 Inch Temperature Probe with Stuffing Box for Pitco Fryers
| Fits with Manufacturer | Fast |
|---|---|
| Model Number | 140-60020-04 |
| Manufacturer Part # | 140-60020-04 |
| Height | 0.25" |
| Width | 6" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Fast 140-60020-04 Temperature Probe With Stuffing Box., Pitco Fryer Units W/solid State Controllers 7 12 14(r S), Pm14 Pr14.
