Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 137487 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 137487 2.25 Inch Transformer 120vac to 24vac 20 Va Enclosed Coil
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 137487 |
| Manufacturer Part # | 137487 |
| Height | 1.25" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.86 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 137487 Transformer Primary 120vac - Secondary 24vac 20 Va, 2 Mount Holes 2-3/4" Mount Hole Ctrs., (4) 1/4" Tabs Enclosed Coil., Groen, Kettle Ahs Tdh Dhs, Ahs-40 Bpm-30g Bpm-30gs Bpm-40g Bpm-40gs Bpp-30g, Bpp-40g Tdh-40 Tdhc-20 Tdhc-40, Brais Bpm-40g
