Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 1371282 3 1/4 Inch Knife 3pc High-Carbon Stainless Steel
Item:
#1131096
Technical details
| Fits with Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 1371282 |
| Manufacturer Part # | 1371282 |
| Height | 1" |
| Width | 5" |
| Depth | 11" |
| Weight | 0.26 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
AllPoints 1371282 3 1/4 Inch Knife 3pc High-Carbon Stainless Steel
