Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 13656 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 13656 3/8 Inch Gas Solenoid Valve 120 Volt Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 13656 |
| Manufacturer Part # | 13656 |
| Height | 1.75" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 1.24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 13656 Dual Solenoid Valve, 3/8" Fpt(qty 3) Gas In/out ] [ Nc ] [ 120 V ][ Width 3" ], Nat/lp 165 000 Btu [ Brand Invensys ] [ Mfg# 4075-200, Coil Only H1322 C-397 # 51-1361, Vulcan Hart Grill Series 900a 936re, Wolf Convection Oven Kf Kfs, Convection Oven Afs Kafs Caf Kcaf H Kh W/ Spark, Ignition, Griddle Stg Irg Pro Tmm(37 37a 38) Sa Sap Sae Sce
