Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 13168 8 Inch Blade High-Carbon Stainless Steel Chef's Knife
Item:
#1886794
Technical details
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 13168 |
| Manufacturer Part # | 13168 |
| Height | 0.83" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 13.5" |
| Weight | 0.73 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
AllPoints 13168 8 Inch Blade High-Carbon Stainless Steel Chef's Knife
$65.25
Unit price
/
Unavailable