Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 1316-1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 1316-1 2 Pole 40 to 50 Amp Contactor 208/240 Volt Electric
| Fits with Manufacturer | Montague |
|---|---|
| Model Number | 1316-1 |
| Manufacturer Part # | 1316-1 |
| Height | 3.13" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3.88" |
| Weight | 0.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Montague 1316-1 Hartland Contactor, 2 Pole, 208/240 Volt, 40 Amp Inductive, 50 Amp Resistive, 10-32 Combo Screw With Quick Connector
