RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 1306 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 1306 1.1 Inch 9 Pin Connector Female for Frymaster Fryers
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 1306 |
| Manufacturer Part # | 1306 |
| Height | 0.9" |
| Width | 1.1" |
| Depth | 1.15" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 1306 9 Pin Connector Female, No Pins For Female Pin Terminals Use # 26-3413 25/pk, Frymaster Fryer 1824/2424g 1824e 1824g 2424e 2424g, Bih152 Bih252 Bih352 Bih452 Bih52 Bih552 Biph14, Biph252/255 Biph352/355 Biph452/455 Biph52/55 Biph552, Bire14 Fh150 Fm45 Fmcfe Fmcfec Fmh50 Fph117 Fph122, Fph150 Fph17 Fph50 Fpph217 Fpph355-sc Fpph355csd, Fpph455-sc H14 Naval H14 Sub H17 Naval H22 Naval H50, H55 J3f J65x Jbih252 Jcfx Kj3fc Mh152 Mh252 Mh352, Mh452 Mh52 Mh552 Mj35 Mj45 Mjcf Mjcfe Mjcfec Mjh150, Mjh50 Mph14 Mph152/155 Mph252/255 Mph352/355, Mph452/455 Mph52/55 Mre14 Navy Submarine Ph155csd, Pmj35 Re14 Re17 Re22
