RestaurantSupply.com is your trusted source for Cleveland aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Cleveland units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cleveland 12FS3C2348ACF4C05 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cleveland 12FS3C2348ACF4C05 3/4 Inch Steam Solenoid Valve 120v Electric Durable
| Fits with Manufacturer | Parker Hannifin |
|---|---|
| Model Number | 12FS3C2348ACF4C05 |
| Manufacturer Part # | 12FS3C2348ACF4C05 |
| Height | 2.7" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 5" |
| Weight | 2.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Parker Hannifin 12FS3C2348ACF4C05 Asco 3/4" Steam Solenoid Valve 300 F 120v Nc, 50 Psi, For Repair Kit Order Asc304031, 3/4" 120v Asco Valve. Currently Used By Cleveland., Cleveland, Steamer Convection Steamer 9-pcdm-l 9-pcem-48-l, 9-pcgm-250-l 9-pcgm-300-l 9-pcsm-l 24-cga10., If You Want The Older Parker Valve Use H-989 # 58-1069
