RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer 12C146-C commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 12C146-C 10 Inch Heater Pump Black with 17 3/4 Inch Wire Leads
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 12C146-C |
| Manufacturer Part # | 12C146-C |
| Height | 1" |
| Width | 10" |
| Depth | 13" |
| Weight | 0.14 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 12C146-C Color Black, Length 8", 203 Mm, 17 3/4" Wire Leads, 451 Mm Wire, Leads, Width 3 1/4", 82 Mm, Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 35
