RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer 12C046-C commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 12C046-C 5.7 Inch Sleeve Electric Heater Assembly with Durable Material
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 12C046-C |
| Manufacturer Part # | 12C046-C |
| Height | 1.55" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 7.45" |
| Weight | 4.66 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 12C046-C Length 10 7/16" Sleeve, 266 Mm Sleeve, Width 9/16", 14 Mm, Voltage 115 V Ac, Electrical Wattage 17
