RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer 12B952 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 12B952 5 1/2 Inch Valve Drain 2 Inch Npt with Corrosion-Resistant Alloy Silver
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 12B952 |
| Manufacturer Part # | 12B952 |
| Height | 4" |
| Width | 4.95" |
| Depth | 5.95" |
| Weight | 4.63 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 12B952 Color Silver, Length 4 1/32", Width 5 1/2", Inlet 2" Npt, Outlet 2" Npt, Screw Centers 4 23/32", 120 Mm, Nsf Certified Y
