Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer 12A377 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 12A377 8 Foot Hose Fryer Filter 1/2 Inch National Pipe Thread Silicone White
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 12A377 |
| Manufacturer Part # | 12A377 |
| Height | 2" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 17.5" |
| Weight | 2.53 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 12A377 Color White, Material Silicone, Length 8, Temperature Range Up To 450 Degrees F, National Pipe Thread 1/2", Nsf Certified Y
