Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer 12A161 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 12A161 6.5 Inch Fiberglass Insulation Kit White 7 Pieces
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 12A161 |
| Manufacturer Part # | 12A161 |
| Height | 2" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.51 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 12A161 Color White, Material Fiberglass, Includes (7) Pieces, Thickness 1/4", 6 Mm
