Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer 12A071 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 12A071 19-1/4 Inch Support Basket Steel with Durable Design
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 12A071 |
| Manufacturer Part # | 12A071 |
| Height | 3" |
| Width | 19.25" |
| Depth | 19.25" |
| Weight | 3.24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 12A071 Material Steel, Length 19-1/4", 489 Mm, Width 19-1/4", 489 Mm, Outer Diameter 1/4", 6 Mm
