Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass 1256 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass 1256 Parts Kit New Style for Glass Filler Lever Replacement
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | 1256 |
| Manufacturer Part # | 1256 |
| Height | 9.75" |
| Width | 1" |
| Depth | 5.19" |
| Weight | 0.08 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass 1256 This Parts Kit Is For The New Style Glass Filler., , The Lever In This Kit Has Two Mounting Tabs To Fit A Glass, Filler Body With One Tab., , The Old Style Glass Filler Has A Lever With One Mounting, Tab To Fit A Body With Two. For A Parts Kit With An Old, Style Lever Use Allpoints Part # 51-1085.
