RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial commercial grills and griddles.
- Authorized Imperial dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Imperial 1233 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 1233 12 Inch Range Grate Stainless Steel with Corrosion Resistance
| Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 1233 |
| Manufacturer Part # | 1233 |
| Height | 2.5" |
| Width | 11.9" |
| Depth | 12" |
| Weight | 16.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 1233 Range Grate Imperial