RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial commercial restaurant ranges.
- Authorized Imperial dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Imperial 1230-S commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 1230-S 4-3/4 Inch Gas Burner Head Cast Iron Sauté Head
| Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 1230-S |
| Manufacturer Part # | 1230-S |
| Height | 1.63" |
| Width | 4.88" |
| Depth | 4.88" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 1230-S Cast Iron Saute Burner Head, 4-3/4" Dia 1 Row Of Holes On Inside And Outside, Saute Head, Imperial Range Series Ir Elite (optional)
