RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial equipment stands and filler tables.
- Authorized Imperial dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Imperial 1225 equipment stands and filler tables
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 1225 Gas Burner Stainless Steel for Commercial Deep Fryers
| Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 1225 |
| Manufacturer Part # | 1225 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 13.05" |
| Weight | 3.98 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 1225 Fryer Burner
