Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket commercial broilers.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 1220 commercial broilers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 1220 Cast Iron Broiler 24 Inch with 3 Cross Bars 11 Ribs
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 1220 |
| Manufacturer Part # | 1220 |
| Height | 0.24" |
| Width | 2.34" |
| Depth | 9.42" |
| Weight | 18.96 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 1220 Cast Iron Broiler Top Grate, [ 24" X 6" ] [ Material Ci] 3 Cross Bars 11 Ribs, Imperial Broiler Series Gd (glowing Devil)., Us Range Broiler Regal Char-glo Series, C-hds-a Rg-hds-a., Montague Broiler, Tec (thermal Engineering Corp) Grill
