Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Jade Range aftermarket commercial broilers.
- Engineered to match existing Jade Range units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Jade Range 1212500000 commercial broilers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jade Range 1212500000 6-3/4 Inch Burner gas Jade Broiler Jcm with Orifice Elbow
| Fits with Manufacturer | Jade Range |
|---|---|
| Model Number | 1212500000 |
| Manufacturer Part # | 1212500000 |
| Height | 3.5" |
| Width | 6.13" |
| Depth | 19.5" |
| Weight | 8.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jade Range 1212500000 Overall Measurement W/ Flange 16-5/8" L 6-3/4" W 3-3/16", H., Boox Measurement 15-5/8" L 5-3/4" W 3-1/4" H., Jade Broiler Jcm, , Orifice Elbow Is Ap# 4005501. No Orifice Inlcuded With, Elbow., , Nat # 40 Orifice Is Ap# 4005502, Lp # 52 Orifice Is Ap# 4005503
