Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Edlund commercial table and counter mount manual can openers.
- Authorized Edlund dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Edlund 121 commercial table and counter mount manual can openers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Edlund 121 Manual Can Opener for Cans Up to 9 Inch with Steel Base
| Manufacturer | Edlund |
|---|---|
| Model Number | 121 |
| Manufacturer Part # | 121 |
| Height | 4.63" |
| Width | 9.25" |
| Depth | 17" |
| Weight | 4.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Edlund 121 Edlund #2 Can Opener Complete, For Cans Up To 9" Tall. Comes W/plated Steel Base., For Light-duty Usage Of Up To 25 Cans Per Day.
