RestaurantSupply.com is your trusted source for Scotsman ice machine parts and accessories.
- Authorized Scotsman dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Scotsman 12-2919-22 ice machine parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Scotsman 12-2919-22 Water Pump 240V 2.93 GPM Electric OEM Component
| Manufacturer | Scotsman |
|---|---|
| Model Number | 12-2919-22 |
| Manufacturer Part # | 12-2919-22 |
| Height | 4.85" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 12.45" |
| Weight | 3.75 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Scotsman 12-2919-22 Voltage 240v, Current 0.13 Amps, Flow 2.93gpm, 230v/60hz - 208v/50hz, Rpm 1300/1550
