Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 12-0739-02 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 12-0739-02 3p 25/35A Contactor 208/240V Screw Terminals
| Fits with Manufacturer | Scotsman |
|---|---|
| Model Number | 12-0739-02 |
| Manufacturer Part # | 12-0739-02 |
| Height | 3.38" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.63" |
| Weight | 1.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Scotsman 12-0739-02 Contactor, [ 3 Poles] [25/35 Amps] [208/240v ] [ Screw Terminals]], Was Furnas Contactor Now Hartland., When Out Consider # 44-1071 3p 30/40a 208/240v, Cleveland Boiler Hatco Boosters, Scotsman Cm650 Cme1000a Cme1002r Cme1002w Cme1202r, Cme650r Cme855a Cme865r Cme865w Cms1002r Cms1002w, Cms1202r Cms1402 Fm1200 Fm1200r Fm1202 Fm1202r, Fm1500 Fm1500r Fm2400 Fm2400r Fm2402 Fm2402r Fme1200, Fme1200r Fme2400 Fme2400r Mcm1062 Mcm1062r Mcm1062w, Mcm1462r Mcm860r Nm1250 Nm1250r Nm1850 Nm1850r, Nm1852 Nm1852r Nm950 Nm950r Nm952 Nm952r Nme1850, Nme1850r Nme950 Nme950r
