- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Adcraft 11M-FG13 Length 13 Inch Mitt Oven to 450 F Maximum Heat Protection
| Manufacturer | Adcraft |
|---|---|
| Model Number | 11M-FG13 |
| Manufacturer Part # | 11M-FG13 |
| Height | 0.5" |
| Width | 7" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 0.22 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Adcraft 11M-FG13 Length 13" Overall, 330 Mm Overall, Temperature Range 232 C Maximum, 450 F Maximum
