Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 119815 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 119815 Transformer 20va Primary 120 to 240v Exposed Coil
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 119815 |
| Manufacturer Part # | 119815 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 3" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Canada |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 119815 Transformer Primary 120/208/240v Secondary 20va, 2 Mount Holes 2-15/16" Mt Ctrs. ( 7 ) 3/16" Tabs, Exposed Coil., Groen Steamer Hy (5g 6e) Ssb-(3 5 10)g
