RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 119099-00002 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 119099-00002 14 3/4 Inch Tube Overflow Gray Plastic with O-ring
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 119099-00002 |
| Manufacturer Part # | 119099-00002 |
| Height | 4" |
| Width | 4" |
| Depth | 14.75" |
| Weight | 1.82 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 119099-00002 Color Gray, Material Plastic, Length 14 3/4", 375 Mm, Inner Diameter 1 1/4", 32 Mm, Outer Diameter 4", 102 Mm, Outlet 1 15/16", 49 Mm, Note Used With Fmp# 263-1010 O-ring
