RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1189744 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1189744 4 Inch Kx Electric Thermostat with 60 Inch Capillary Bulb
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1189744 |
| Manufacturer Part # | 1189744 |
| Height | 3" |
| Width | 4" |
| Depth | 14.5" |
| Weight | 0.49 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1189744 Kx Electric Thermostat, 575 Max Temp 60" Cap Bulb 3/16" X 11-1/2", Southbend
