Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 1186529 Inducer Motor 115v 3000 RPM - Electric OEM HVAC Component
Item:
#1454144
Technical details
| Manufacturer | Carrier |
|---|---|
| Model Number | 1186529 |
| Manufacturer Part # | 1186529 |
| Height | 4.9" |
| Width | 5.4" |
| Depth | 8.15" |
| Weight | 7 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 1186529 Inducer Motor 115v 3000 RPM - Electric OEM HVAC Component