Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1185537 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1185537 3 Inch FPT Gas Safety Valve Metal Construction
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1185537 |
| Manufacturer Part # | 1185537 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.74 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1185537 Baso Pilot Safety Valve, 1/2" Fpt In/out 1/4" Cct Pilot Out Only Nat/lp, Southbend Range P16c-t P16n-t P32a-tt P32c-tt P32d-tt, P32n-tt P48a-ttt P48c-ttt P48d-ttt P48n-ttt
