- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 1183756 6-3/4 Inch Spring Oven Door Tapered Ends Southbend
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1183756 |
| Manufacturer Part # | 1183756 |
| Height | 7" |
| Width | 1" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1183756 Door Spring 6-3/4" Overall 5" Spring Body 1-1/4" Dia, -tapered At Ends New Southbend P/n Is 1186547 Also, Replaces Sou1184998, Southbend Platinum Series
