Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Middleby Marshall aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Middleby Marshall units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Middleby Marshall 1182151 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Middleby Marshall 1182151 Width 1.7 Inch Thermostat Gas with 5/16 X 5 Bulb
| Fits with Manufacturer | Middleby Marshall |
|---|---|
| Model Number | 1182151 |
| Manufacturer Part # | 1182151 |
| Height | 5.5" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Middleby Marshall 1182151 Thermostat Was Robertshaw Rx Now Sunne, T Stat Type - Tc125 ] [ Temp 200-400 F] [ Bulb 5/16" X 5"], [cap 24" ] [ 1/4" Mpt Stuff Box ][ Vert Mount ], [ .187" D-stem Flat Up ], [ Dial A3290 K-362 # 22-1339 ] Black T Stat Knob W/ White, Numbers [ 2-1/4" Dia ][ Off 400-200] [mount .187"][flat Up], Southbend Fryer Gfs 35 45 65 4fr-45
