Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket convection ovens.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1181996 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1181996 Temp Probe 5.75 Inch for Southbend Control Boards
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1181996 |
| Manufacturer Part # | 1181996 |
| Height | 3.38" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 0.5" |
| Weight | 0.17 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1181996 Temp Probe, Used With Control Boards # 46-1259 And # 46-1239, Southbend, Oven Xs10a Xs20ahh.use Board # 46-1239, Series Eb Es Gb Gs. Use Board # 46-1259
