- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 1181501 16-1/8 Inch Electrical Heater Cartridge Stainless Steel
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1181501 |
| Manufacturer Part # | 1181501 |
| Height | 1" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 16.5" |
| Weight | 0.56 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1181501 Heater Cartridge 208v 1500w 16-1/8" Long Overall With, 3/8" Mpt Threading 14" Long Leads, Southbend Steamer Ez-3 Stre-3d
