RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 117818-6 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 117818-6 5 5/8Inch Twin Basket Deep Fryer with Hook Location R
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 117818-6 |
| Manufacturer Part # | 117818-6 |
| Height | 10" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 24.5" |
| Weight | 2.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 117818-6 Twin Basket 13-1/4"l X 5-5/8"w X 5-5/8"d, Hook Location R, Garland Fryer 36es11 36es11-sf 680-31f 680-31fbl, E24-31f E24-31sf, Toastmaster Fryer 14c4 1404e 1405 1405e 1414b 1435, 1445 1454 1455 1475 1485 1495., Vulcan Fryer Vf-1 Vtmf-1
