Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 1177545 3/8 Inch Ignitor Gas Ceramic Tube with Leads
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1177545 |
| Manufacturer Part # | 1177545 |
| Height | 6" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.08 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1177545 Igniter 3/8" X 4" Metal Tube With Ceramic Inside, With Many Holes On End And Ignitor Bar Inside, 24v Has 36" Leads With 1/4" F Push-ons., , Southbend Model Gh10sc. 08/97 & Newer Units., Slgs After 08/96, Older Units Use F337 Ccc# F-294 # 441206, 1st 2 Digits Of Serial # Year, Followed By A Letter Month, Example 01h20877 August 2001
