RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1177448 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1177448 4 Inch Rear Pilot Burner Assembly Gas For Southbend Ranges
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1177448 |
| Manufacturer Part # | 1177448 |
| Height | 4" |
| Width | 4" |
| Depth | 16" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1177448 Rear Pilot Burner Assembly, [ 3 1/2" X 16 1/4" X 1 5/8" ], Pilot Tip & Tube, Requires 3/16" Cct Nut & Sleeve, Southbend 300 400 Series Starting W/ Ser# 99a & Up., S Series Range
