- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 1176667 3/8 Inch Flow Regulator Ball Valve for Southbend Steamer
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1176667 |
| Manufacturer Part # | 1176667 |
| Height | 1" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 1.7" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1176667 Flow Regulator Ball Valve, 3/8" X 1-3/4" Wide 450 Cwp ( Cold Working Pressure ), The Maximum Allowable Pressure Under Non-shock, Conditions At Ambient Temperature ( -20 F To 100 F)., Southbend Steamer
