RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1176034 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1176034 1/8 Inch Burner Orifice 55 Gas Stainless Steel - for Southbend Inshot Burners
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1176034 |
| Manufacturer Part # | 1176034 |
| Height | 1.25" |
| Width | 0.63" |
| Depth | 0.63" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1176034 Burner Orifice #55 1/8" Mpt 9/16" Hex 1/2" Nose, 9/16" Long 1-3/16" Overall For Nat Drill To #47, Southbend 1176032, Used With Inshot Burner # 26-2930, Southbend Slgb Slgs
