RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket kitchen essentials.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1175670 kitchen essentials
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1175670 Timer 2 Inch 60 Min D Stem With Knob Operation Electric
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1175670 |
| Manufacturer Part # | 1175670 |
| Height | 2.9" |
| Width | 2" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1175670 Timer, 60 Min D Stem Threaded Post Mt 115v Motor With 2 Leads, For Knob Use A2644 # 22-1255, For 240v Timer See E684 # 42-1381, Southbend Gb-12cch Gb-12pc Gb-12rt Gb-12sc Gb-15cch, Gb-15pc Gb-15rt Gb-15sc Gb-22cch Gb-22pc Gb-22rt, Gb-22sc Gb-25cch Gb-25pc Gb-25rt Gb-25sc Gs-12cch, Gs-12pc Gs-12rt Gs-12sc Gs-15cch Gs-15pc Gs-15rt, Gs-15sc Gs-22cch Gs-22pc Gs-22rt Gs-22sc Gs-25cch, Gs-25pc Gs-25rt Gs-25sc Slgb-12sc Slgb-12scch, Slgb-15sc Slgb-15scch Slgb-22sc Slgb-22scch Slgb-25sc, Slgb-25scch Slgs Slgs-12sc Slgs-12scch Slgs-15sc, Slgs-15scch Slgs-22sc Slgs-22scch Slgs-25sc Slgs-25scch
