RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend convection ovens.
- Authorized Southbend dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Southbend 1175202 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1175202 16 Inch Electric Heating Element 208V 3600W Southbend Oven
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1175202 |
| Manufacturer Part # | 1175202 |
| Height | 6.55" |
| Width | 16.55" |
| Depth | 20.3" |
| Weight | 1.61 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1175202 Element 208v 3600w, Southbend Oven
