Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1174909 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1174909 3/8 Inch Thermostat Flat Down Elbow Metal Adapter
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1174909 |
| Manufacturer Part # | 1174909 |
| Height | 6" |
| Width | 3" |
| Depth | 7" |
| Weight | 1.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1174909 Flat Down, Horiz Bkt, Elbow On One End, , 3/8 Mpt X 1/8 Fpt Adapter And 3/8 Mpt X 3/8 Cct Adapter, Dial To Use # 22-1027 [dot- 400-200], Southbend Griddle Sgs Hdg Mdg
