Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1173484 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1173484 3/8 Inch Solenoid Valve 120V Gas 115000 BTU
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1173484 |
| Manufacturer Part # | 1173484 |
| Height | 2.38" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1173484 [ Gas Nat/lp ] [3/8" Fpt Gas In/out ] [ Nc ] [ 120v], [ 115 000 Btu ] [ Width 2.5" ] [ Brand Baso ], [ Mfg# H91ca-24 ], Southbend Oven All Co Prefix Ovens Prior To May 95 436c.
